WHIRLPOOL

Odpočinek ve vířivce…

Prohřát své tělo a relaxovat u nás můžete i v klasickém privátním whirlpoolu. Ve vířivé vaně lze uvolnit nejen ztuhlé svalstvo, ale i mysl. Hydromasáže Vám pomohou odplavit stres po náročném dni. Vana je vhodná pro jedince, páry i pro čtyřčlenné skupiny.

Nově u nás velmi rádi přivítáme i rodiny s dětmi. Až dva dospělí se dvěma dětmi u nás mohou strávit příjemné chvíle za odpovídající sníženou cenu ve vířivce a infrasauně.

Hydromasážní vany, perličkové koupele , vířivky využívají pozitivních účinků vody a podvodní masáže. Pouhý pobyt ve vířivce výrazně ovlivňuje dýchání, funkci žláz s vnitřní sekrecí a je probouzečem energie pro cévní systém a látkovou výměnu. Vodní prostředí dále pomocí krevního oběhu upravuje funkce centrálního, periferního a vegetativního nervstva.

Při celkové koupeli je teplota vody ve vířivce obvykle indiferentní (34-36°C) nebo mírně hypertermní (37-38°C). V teplé vodě dochází lépe ke snížení tonusu svalstva a uvolnění kloubů. Teplá voda nejen snižuje lokální napětí svalů, ale způsobuje i celkovou relaxaci.

U perličkové koupele whirlpoolu je využíváno pouze jemné taktilní dráždění s následným zklidněním a celkovou relaxací.
Whirlpool využívá kombinace účinků tepla a silného mechanického účinku vířící vody. To výrazně přispívá k úlevě bolestí pohybového aparátu při funkčních poruchách nebo poúrazových stavech. Příznivě působí i na otoky. Podvodní masáž působí i jako lymfodrenáž, což je vynikajicí proti celulitidě.

Pravidla koupání ve vířivce

Měli bychom pamatovat na několik základních pravidel pro použití hydromasážní vany (vířivky)

  • Jídlo je ideální konzumovat nejpozději dvě hodiny před koupelí ve vířivce
  • Ideální teplota vody ve vířivce je totiž teplota lidského těla. Teplota vody by neměla být vyšší než 37°C. Díky tomu si mohou relaxačních účinků vířivky užívat i těhotné ženy. Pro dosažení povzbuzujícího a revitalizujícího účinku hydromasáže nastavte teplotu vody ve vířivé vaně 1-2°C pod tělesnou teplotu.
  • Čím více zmírníte teplotu, tím více zvýšíte účinek relaxační hydromasáže. To má vliv především na klidný spánek.
  • Již při 15-ti minutovém pobytu ve whirlpoolu se obsah kyslíku ve Vaší krvi se zvýší o zhruba 10%. Doba koupání záleží na uživateli, ale je potřeba přihlížet také k momentálnímu zdravotnímu stavu.
  • Pokud trávíte delší dobu ve vířivce, dejte pozor při vylézání. Při delším pobytu totiž může dojít k přílišnému uvolnění svalů.

Po ukončení koupele si poležte mimo vířivku cca 10 minut v klidu pro doznění blahodárných účinků hydromasáže.

Vířivku můžete kombinovat s pobytem v infrasauně a odpočívárně.

Cenové relace uvádím níže:

Pobyt ve dvou

1 hod. – 600 Kč

2 hod. – 1000 Kč

3 hod. – 1400 Kč

Celá noc – od 22 do 8 ráno – 1400 Kč

Za pobyt ve třech připlácí 3. osoba jen 200 Kč.

Pobyt pro rodiče s dětmi:

2 dospělí a až 2 děti do 14 let – 1,5 hod. – 600 Kč

1 dospělý a 1 dítě do 14 let – 1,5 hod. – 450 Kč

1 hod. ve vířivce s možností využít i saunu – 300,-Kč/osoba

Výjimka je pouze pro jednotlivce, který chce využít jen saunování – pobyt v sauně pro jednotlice je 150 Kč na hodinu.